Будь - яке мистецтво є наслідуванням природи

День захисту дітей онлайн: як пройшло святкування

05.06.2020

День захисту дітей онлайн: як пройшло святкування

Наше місто чи не щороку організовувало цікаві та насичені святкування Дня захисту дітей. Для броварських малюків влаштовували цікаві святкування з конкурсними та розважальними програмами, призами й подарунками. Та епідемія коронавірусу внесла свої корективи, й цьогорічне свято вирішили перенести в онлайн-ефір. Що ж підготував для дітлахів та їх батьків відділ культури, розповідає «Громадський ревізор»

Правила безпеки з найменшого віку

Загалом онлайн-програму організували у форматі трьох блоків, кожен з яких тривав приблизно з годину. Перший отримав назву «ЗАХИСТ найціннішого», другий називався «ТУРБОТА про найголовніше», а третій – «ЛЮБОВ до найріднішого». Усі вони транслювалися на офіційній сторінці Відділу культури на YouTube. Ведучою прямої трансляції стала Тетяна Піскарьова – заслужена артистка України, співачка, теле- та радіоведуча, автор пісень, композитор, продюсер, засновниця дитячої творчої майстерні «Фабрика естради».

Програма «ЗАХИСТ найціннішого» була присвячена безпеці дітлахів. Вона охопила такі питання, як безпека вдома, на вулиці та в інтернеті. Гостями ефіру стали Анна Носач – психолог, засновниця школи дитячої безпеки LifeSchool (ЛайфСкул), Микола Чечотка та Марина Політанська– старший інспектор та інспектор ювенальної превенції Броварського відділу поліції, а також Маргарита Доброгорська – багатодітна мама в декреті, фотограф.

Зокрема, Марина Політанська, розповіла, що інспектори ювенальної превенції Броварського відділу поліції регулярно проводять роз’яснювальну діяльність не лише зі школярами, а й навіть з вихованцями садочків.

«Частіше ми співпрацюємо зі школами, а ось у садочках ми розповідаємо дітям про правила дорожнього руху. Це відбувається у форматі гри: діти можуть спробувати себе у ролі пішохода, водія, регулювальника...», - підкреслила експерт. Тим самим, дітки вже змалечку починають орієнтуватися в основних заходах безпеки під час перебування на вулиці.

Надзвичайно корисними були поради стосовно безпеки дітей в мережі інтернет. В сучасному світі діти проводять надзвичайно багато часу в гаджетах, тож батьки мають знати як на практиці переключити увагу дітей.

Здоров’я дітей – понад усе

Темою другого прямого ефіру стало здоров’я дітей. Зокрема, поговорили про те, як карантин вплинув на організм малюків, як сформувати у дітей корисні звички. Не оминули й психологію: зупинилися на тому, як правильно говорити з дітьми про обмеження та правила, та чи треба проводити дітям соціалізацію після завершення карантину.

Експертами другого прямого включення стали Олександр Кулик – заслужений лікар України, доктор медичних наук, директор центру «Нодус», Наталія Усиченко – заступниця директора з первинного центру, Людмила Ліждвой – практичний психолог ДНЗ «Ялинка», Людмила Темченко – сімейний лікар, завідуюча амбулаторії №1, Маргарита Січкар – письменниця, багатодітна мама, та Андрій Коваль - заслужений тренер України, майстер спорту, керівник Броварської школи ушу та єдиноборств.

Розпочали блок з обговорення актуальної теми – як вийти з карантину та повернутись до звичайного життя.

«Людина генетично запрограмована на рух. Звичайно два місяці карантину стали випробуванням для всіх нас і для дорослих, а особливо для дітей. Діти повинні рухатись, бігати, стрибати, голосно сміятись. Зараз після завершення суворого карантину важливо, щоб діти вийшли на вулицю і при цьому не сиділи з телефоном на лавочці, тому що вони так звикли за два місяці, а рухались. Можна своїй дитині створити компанію і прогулятись разом, поспілкуватись з дитиною, почути її турботи та проблеми», - розповіла Людмила Темченко.

Далі обговорили питання безпеки, яких потрібно дотримуватись в сьогоднішніх умовах. Карантинні обмеження почали знімати і діти намагаються пройтись по магазинах, відвідати торговельні центри і дуже важливо пояснити дитині, чому потрібно дотримуватись дистанції, вдягати маску та рукавички. Важливо не забороняти, а роз’яснити навіщо це потрібно. Це по-перше, повага до оточуючих, по-друге, захист своєї власної родини, бо повернувшись з прогулянки без заходів індивідуального захисту, можна наразити на небезпеку членів сім'ї.

Наприклад, Людмила Ліджвой, дала батькам наступну пораду: «Коли ми говоримо «сім’я», - це не просто мама, тато й дітки. Це стосунки, це поведінки, традиції. Завжди питайте у своїх дітей, як вони себе почувають, який у них настрій, чим їм можна допомогти. Це особливо важливо для дошкільнят. Дошкільний вік нам дається, щоб навчитись домовлятись і спілкуватись з власною дитиною. Якщо упустити цей момент, коли прийде 12 чи 15 років, ви не зможете домовлятися з дитиною – вона вас не буде чути».

Досить слушні поради психолог дала батькам, як зайняти дитину, як організувати її дозвілля і зацікавити таким чином, щоб одночасно дитина сама з собою гралася, а батьки звільнили цей час для власних справ.

Зростання в любові – щастя в дорослому віці

Третій блок «ЛЮБОВ до найріднішого» розкривав тему любові батьків до дітей, її розуміння дітьми, важливість зростання дитини в любові для формування її дорослої особистості. Запрошеними експертами стали Марина Одольська - співачка, заслужена артистка України, Олександра Дудар – керівник дитячих та благодійних проектів, Юрій Стратович – дитячий лікар-психіатр вищої категорії, віце-президент Всеукраїнської Асоціації дитячих психіатрів, Олег Панюта - ведучий каналу «Україна».

«Скільки любові ти вкладаєш в дитину, стільки любові вона дасть тобі. Мої діти дивляться на мене: як я до них ставлюсь, як я їх виховую. І кожного я виховую по-своєму, адже вони різні. І старший син почав переймати мої звички, мої виховні методи. Він вже почав наставляти молодшого сина, віддзеркалюючи мої дії. Мама є прикладом для своїх дітей», - поділилася власним досвідом Марина Одольська.

Про батьківську любов на власному прикладі розповів телеведучий Олег Панюта: «Батько любить дитину з огляду на те, з чим буде зустрічати завтрашній день його дитина. І пам’ятаючи про це, батько визначає для своєю дитини все що можна і що не можна. Наприклад, рано прокидатися, вчасно лягати спати, вчасно робити домашні завдання, бути відповідальною перед своїми однолітками, пам’ятати, що мама не лише богиня, а й людина, якій потрібна допомога».

Також, прозвучала досить мудра порада для батьків – якщо ви допустили помилку, і усвідомлюєте це, потрібно підійти до дитини і вибачитись, сказати що я був або була неправа, але потрібно усвідомлювати, що дитина у відповідь також повинна вибачитись. Треба приймати відповідальність за свої вчинки, і дитина буде поводитись так само, адже діти – це віддзеркалення своїх батьків. Як будуть поводитись дорослі, те саме будуть повторювати діти.

Загалом, теми, які зачіпалися протягом онлайн-ефіру, будуть безперечно корисними для усіх батьків. А для тих, хто не мав змоги долучитися безпосередньо до трансляції, організатори онлайн-марафону виклали повний її запис на сторінці «Відділ культури Бровари» на YouTube.


Донині в Нодусі діє Благодійний проект реабілітаційного лікування поранених в зоні АТО військовослужбовців та добровольців
Постковідна
нейропсихологічна реабілітація
УВАГА!
Відвідувачам та пацієнтам!