Будь - яке мистецтво є наслідуванням природи
Українці США подарували медобладнання українській клініці, яка лікує поранених

Українці США подарували медобладнання українській клініці, яка лікує поранених

06.09.2017

Прикордонник Женя Бублик уже другий рік по лікарнях. В серпні 2014-ого отримав важкі поранення біля Довжанського на Луганщині.

«З “Граду” мене поранило. Близько ракета розірвалася і побила», – каже Євген Бублик.

Щоб його рука знову запрацювала – потрібні місяці реабілітації і спеціальні процедури. Допомагають у приватній клініці в Броварах, грошей за це не беруть. Власним коштом тут буквально поставили на ноги вже понад сімдесят поранених АТОшників.

Таких як Женя волонтер Інна Данченко привела сюди не один десяток. Вісім місяців вона працювала у військовому госпіталі. Опікувалася найважчими хлопцями.

Координатор Волонтерської сотні «Добра воля» Інна Данченко каже:

«Найважчі поранені, на мій погляд – це не хлопці без кінцівок, а ті, хто отримав важкі черепно-мозкові і спинальні травми. У них є кінцівки, але вони не можуть повноцінно жити, бо ці кінцівки не працюють».

Майже кожному третьому пораненому для реабілітації треба виготовити ортез, пояснює лікар Олександр Кулик. Це – ось такий пристрій. Його завдання знизити навантаження на кінцівку або суглоб після операції, забезпечити спокій пошкодженому органу. Щоб зробити один ортез іноді потрібно місяці.

«Пацієнт довго в ньому знаходитися не може, бо він десь тисне, бо він не повністю повторює тіло людини», каже директор центру «Нодус» Олександр Кулик.

В клініці почули, що в Америці зробили спеціальний сканер, який дозволяє робити це швидше, а головне –набагато точніше. Щоправда коштує непідйомні гроші – 25 тисяч доларів. Та й продають його не усім – лише сертифікованим клінікам. Звернулися до волонтерів, а ті до української діаспори в Сполучених Штатах.

Волонтер Юлія Северин каже:

«Моя роль була повідомити нашій громаді у Вашингтоні про необхідність такого сканеру, що він дуже потрібен».

Юлія Мурашко з організації United Help Ukraine:

«Я була скептично налаштована, бо сума – велика і не була впевнена, чи зможемо ми її швидко зібрати і допомогти. Я розповіла одній людині, для чого цей сканнер потрібен, кому він допоможе і як. І буквально через пару годин ця людина дала нам гроші».

Американські українці з організації United Help Ukraine зібрали гроші, купили сканнер і доставили його в клініку. Владнали останні формальності і до роботи – відтепер допомогу зможуть отримати в п’ять разів більше поранених.

Олександр Кулик, директор центру «Нодус», каже:

«Якщо отримати скан і зробити все аналогічно тільки на 3D принтері, ми зможемо облегшити конструкцію саму (не втрачаючи функціональності), зробити його максимально легким, максимально дотичним до тіла. Ми віримо, що ті ортези, які будуть робитися після цього? вже будуть зовсім інші».

Волонтери нарікають – нині допомоги з України надходить в десятки разів менше, ніж рік тому. Як від звичайних людей, так і від підприємств. А тому сподіваються на українців з-за кордону.

Координатор Волонтерської сотні «Добра воля» Інна Данченко підкреслює:

«Я дійсно розраховую, що діаспора буде мати ще бажання і мотивацію допомагати. Я завжди дуже вдячна людям, які не бачать, як я, кожного дня поранених, які живуть дуже далеко, і можливо бачать ці новини лише за кордоном, але які допомагають нам відновлювати здоров’я наших захисників».

Джерело: https://ukrainian.voanews.com/a/diaspora-domopoga/3232370.html


Донині в Нодусі діє Благодійний проект реабілітаційного лікування поранених в зоні АТО військовослужбовців та добровольців
Постковідна
нейропсихологічна реабілітація
УВАГА!
Відвідувачам та пацієнтам!