‒ Я неодноразово чув від поранених бійців, а через наш проєкт пройшло близько 300 найтяжчих пацієнтів з травмами голови та спинного мозку, що вони не боялися йти в бій, адже знали наскільки ефективно діють їхні медики. Вдалося значно скоротити втрати у підрозділах, а це напряму впливає на бойовий дух бійців, ‒ з гордістю розповідає Олександр Васильович.
Майбутній офіцер стверджує, що вся бойова медицина тримається на трьох китах ‒ вчасній евакуації пораненого з поля бою, підтримання його життєдіяльності та безпосереднього надання медичної допомоги. Водночас іншим важливим аспектом є налагодження взаємодії між медиком та підрозділами під час евакуації. Бо сам медик може бути малоефективним, якщо, приміром, бійці не вжили елементарних заходів після отримання поранень, або коли під час мінно-вибухового поранення поряд немає саперів.
До Національного університету оборони України Олександр Кулик прийшов здобувати нові знання та структурувати вже набуті, аби в подальшому навчати інструкторів з тактичної медицини вправно та ефективно діяти в умовах реальних бойових дій.
‒ Навчання на кафедрі військової підготовки дало змогу зрозуміти, як військовий механізм працює зсередини. Як готується наступ, як ведеться бій і коли настає час для медика. Більше того, керівництво кафедри створило умови навчання, максимально наближені до бойових, і ті знання та навички, якими я володів, перетворилися на комплексне бачення реальної ситуації. Особливо корисним був навчальний збір, під час якого ми детально відпрацювали кожен елемент бою. Тому передаючи знання інструкторам, які будуть працювати на передовій, мені вже буде простіше їх орієнтувати на конкретику, ‒ із запалом говорить Олександр про навчання на кафедрі.
Отримавши військову освіту, Олександр Кулик планує реалізувати свій задум із посилення тактичної медицини у 114-ій бригаді територіальної оборони. Крім того, працюватиме над вдосконаленням персональних медичних вмінь окремого бійця, адже, за його словами, цій темі приділяється недостатньо уваги.
‒ Сьогодні немає і не може бути бійця без знань тактичної медицини. Адже один некваліфікований з тактичної медицини військовослужбовець може стати причиною загибелі багатьох інших… А якщо воїн самостійно зможе надавати собі медичну допомогу, не відволікаючи при цьому своїх побратимів від знищення ворога, то це буде ще одним кроком до перемоги! ‒ стверджує Олександр Кулик.