Будь - яке мистецтво є наслідуванням природи
Досягнення пацієнтки Тетяни Ш.

Досягнення наших пацієнтів
(*інформацію розміщено про пацієнтів, які надали згоду на використання їх фото/відео зображення)


Досягнення пацієнтки Тетяни Ш.

В жовтні 2018р. пацієнтка Тетяна Ш. 1960 р.н. госпіталізована до НПЦНР «Нодус» для подальшого дообстеження та спеціалізованого нейрореабілітаційного і відновного лікування у тяжкому стані, що наступив внаслідок множинних повторних гострих порушень мозкового кровообігу (ГПМК) на тлі тяжкої серцево-судинної патології, ускладненого рецидивуючими запальними процесами в легенях при виразних бульбарних розладах.

При госпіталізації пацієнтка із пригніченою свідомістю – оглушення, виразний бульбарний синдром – неможливість ковтання, неможливість розмовляти, сідати, стояти та ходити, виразна слабкість в кінцівках (тетрапарез з латералізацією ліворуч), наявність гнійно-інфікованих ран (пролежнів).

Об’єм індивідуальної програми реабілітації включав наступні методики, методи та цілі:

 • Полімодальна стимуляція головного мозку, включаючи   прямі і опосередковані методи: почергової інвазивної та неінвазивної стимуляції серединних нервів на фоні транскраніальної магнітної стимуляції.
 • Розвиток нових і посиленню існуючих процесів по розрізненню реакцій,   реінтеграції простих сенсорних та рухових реакцій, реінтеграції психомоторних і психосенсорних реакцій, інтеграції   вісцеро-вегетативних, сенсорних, рухових реакцій в загальні психомоторні та психосенсорні акти з первинним психічним компонентом через направлену ерготерапію, логопедичну корекцію (включаючи логопедичний масаж та   стимуляцію), психоневрологічну корекцію (спрощена арттерапія, музикотерапія) апаратні сенсетивні подразнення під  час занять у воді, з додаванням методів структурованої сенсорної стимуляції;
 • Вертикалізація апаратна та імітація   рухів в PIO, Глайдер; Стимуляція головного мозку (через вестибулярний і пропріоцептивний апарат) кутовими   апаратними прискореннями в комплексах SET, Balance Tr, асоційованому з системою Guldman.
 • Стимуляція   механорецепторів суглобів та м’язів для покращення пропріорецепції і загальної кінезіологічної спроможності, вправами в пасивному режимі з умовним ізокінетичним компонентом, використання СPM терапії з субмаксимальним та   максимальним ексцентричним навантаженням.
 • Застосування вправ та режимів циклічного скорочення та розтягування м’язів з підвищеною швидкістю, при якій спочатку будуть застосовуватись ексцентричні, а потім концентричні скорочення, для опосередкованої стимуляції головного мозку.
 • Покращення роботи та зміцнення мʼязів тулуба та кінцівок для вироблення перших вертикальних постуральних поз методами кінезіотерапії, ЛФК.
 • Покращення якості руху за допомогою апаратних ізометричних скорочень та занять в ізометричному режимі Biodex 4 Pro.
 • Використання ізокінетичних скорочень з швидкостями , які окремо задаються для моделювання функціональних дій та перенесення основного навантаження на визначенні групи мʼязів.
 • Подолання патологічних установок кінцівок   методом індивідуального функціонального ортезування.
 • Симптоматичне лікування, ноотропна терапія.

Проведена вторинна хірургічна обробка трофічної рани ІІІ ст., некректомія. 
Пацієнтка упродовж реабілітаційного маршруту постійно знаходилася на системному амбулаторному моніторингу кардіологів ДУ "Національний інститут серцево-судинної хірургії ім. акад М.М. Амосова НАМН України", проходила там числені обстеження та консультації.


Апаратна вертикалізація на вертикалізаційній платформі з оцінкою параметрів основних систем

Лікувальна ритмічна транскраніальна та трансвертибральна магнітна стимуляція

Вертикалізаційне заняття з Balance TR

Вертикалізаційне заняття з Balance TR

Сеанс Biodeх 4 pro

Кінезіотерапія / механотерапія (THERA-vital ; MOTOmed)

Вертикалізаційне заняття в імітаторі ходьби

Кінезіотерапія на системі S-E-T

Вертикалізаційне заняття з Balance TR


Пацієнтка успішно завершила основний курс стаціонарної медичної (фізичної) реабілітації та досягла наступних головних позитивних клінічних зрушень:

 • Відновлено ясний рівень свідомості.
 • Відновлено гравітаційни градієнт, пацієнтка самостійно з невеликою допомогою ходить, сідає, встає.
 • Виконує самодоглядання, відновлено елементарний побутовий праксис та активну соціальну комунікацію з оточуючими.
 • Мінімізовано неврологічний корковий дефіцит (наросла активність лівих кінцівок, сила м’язів, покращені інтелектуально-мнестичні функції)
 • Мінімізовано неврологічний бульбарний дефіцит (відновлено ковтання, голос, мінімізовано парез гортані - паретичною залишається лише ліва частина)
 • Усунено трофічні рани.
 • Проведена повна стабіліазція хронічної соматичної патології.Донині в Нодусі діє Благодійний проект реабілітаційного лікування поранених в зоні АТО військовослужбовців та добровольців
Постковідна
нейропсихологічна реабілітація
УВАГА!
Відвідувачам та пацієнтам!