Будь - яке мистецтво є наслідуванням природи

Олександр Васильович Кулик

Заслужений лікар України, доктор медичних наук, нейрохірург вищої категорії, лікар функціональної діагностики, лікар ФРМ, директор центру


  • Автор патентів і власних методик: "Спосіб реабілітації хворих з функціональними розладами та наслідками вогнищевого ураження центральної і периферичної нервової системи" та "Спосіб визначення можливих рухових порушень в кінцівках при виході з коми після тяжкої черепно-мозкової травми".
  • Автор десятків опублікованих наукових праць з різноманітних питань нейроонкології, нейрореабілітації.
  • Учасник престижних міжнародних та всеукраїнських конференцій, з’їздів і конгресів


В 2000 році закінчив медичний факультет Буковинської Державної Медичної Академії м. Чернівці., і отримав повну вищу освіту за спеціальністю «Лікувальна справа» та здобув кваліфікацію лікаря.

З 2000-2002 роки пройшов інтернатуру на базі нейрохірургічного центру Житомирської обласної клінічної лікарні ім.. О.Ф. Гербачевського та кафедри "Нейрохірургії" Київської медичної академії післядипломної освіти ім П.Л. Шупика

З початку 2002 року - лікар-нейрохірург дитячого нейрохірургічного відділення Житомирської обласної дитячої клінічної лікарні.

В 2004 році закінчив клінічну ординатуру за спеціальністю «Нейрохірургія» при ДУ «Інститут нейрохірургії ім.. акад.. А.П. Ромоданова АМНУ».

В 2007 році закінчив очну аспірантуру за спеціальністю «Нейрохірургія» при ДУ «Інститут нейрохірургії ім.. акад.. А.П. Ромоданова АМНУ».

В 2008 році захистив дисертацію з нейрохірургії за темою: «Комбіноване лікування гліом лобово-кальозної ділянки» і отримав звання кандидата медичних наук.

З жовтня 2008 року - засновник та директор Науково-практичного центру нейрореабілітації  «Нодус» 

З серпня 2009 року по теперішній час - лікар-нейрохірург-дитячий Київського міського центру дитячої нейрохірургії, на базі Міської клінічної дитячої лікарні №7 м. Києва (нейрохірургічного відділення Олександрівської клінічної лікарні м. Києва).

3 листопада 2009 року по 2012 рік – лікар-нейрохірург Київського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

В 2011 році закінчив школу "Організації і управління охороною здоров’я" при Одеському Національному Медичному Університеті, отримав звання лікаря-спеціаліста з "Організації і управління охороною здоров’я".

В 2012 році пройшов повну спеціалізацію в ХМАПО та отримав звання лікаря-спеціаліста з «Функціональної діагностики». Стажувався з даної спеціальності із зарахуванням на робоче місце в Харківській міській клінічній лікарні швидкої і невідкладної медичної допомоги ім. проф. А. І. Мещанінова.

05 липня 2019 року захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора медичних наук на тему: «СИСТЕМА ДИФЕРЕНЦІЙОВАНОЇ МЕДИЧНОЇ (ФІЗИЧНОЇ) РЕАБІЛІТАЦІЇ ПРИ ПОСТТРАВМАТИЧНИХ ПОСТКОМАТОЗНИХ ТРИВАЛИХ РОЗЛАДАХ СВІДОМОСТІ».



  • За сприяння Службі безпеки України у вирішенні покладених на неї завдань, значний особистий внесок у справу утвердження та зміцнення державної безпеки України, виявлені при цьому високий професіоналізм, ініціативу і наполегливість, нагороджений Грамотою від Служби безпеки України (2015р)
  • Святійшим і Блаженнійшим Філаретом, Архієпископом і Митрополитом Києва – Матері міст Руських, Галицький, Патріарх всієї Руси-України, Свято-Успенських Києво-Печерської та Почаївської Лавр Священноархімандритом нагороджений Медаллю «За жертовність і любов до України» (2016р)
  • Відзнаки Міністерства Оборони України за значний внесок у надання спеціалізованої медичної допомоги пораненим військовослужбовцям в ході проведення АТО (Операції Об`єднаних сил)
  • Медаль «За сприяння Збройним Силам України» (2016 р)
  • Відзнакою «За благодійність» (2016 р)
  • Вища відзнака волонтера «Волонтерський хрест» (2016 р)
  • Орден "Лідер України" (2018 р)
  • Указом Президента України 241/2018 «Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня незалежності України». За значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток України, вагомі трудові здобутки та високий професіоналізм постановлено присвоїти Кулику О.В. почесне звання «ЗАСЛУЖЕНИЙ ЛІКАР УКРАЇНИ»
  • Українською академією реабілітації та здоров`я України нагороджений Сертифікатом кращого фахівця з реабілітаційної медицини України 2018 року.

  • Переможець Премії «100 успішних українців» 2019     

  • За вагомий особистий внесок у ліквідації наслідків епідемії, спричиненою коронавірусом 2019-nCoV, та попередження її поширення, росту рівня захворюваності під час першої хвилі нагороджено Почесною відзнакою Броварської міської ради Київської області «ЗА ЗАСЛУГИ ПЕРЕД МІСТОМ» (2020р.)

  • За заслуги перед Українською Православною Церквою, побожним народом та за жертовне служіння у збереження дару життя  нагороджено відзнакою Святого великомученика і цілителя Пантелеймона (2021р.)

  • За старанність, розумну ініціативу та сумлінне виконання службових (бойових) завдань в районі проведення операцій об`єднаних сил з відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації на території Донецької та Луганської областей, нагороджено Відзнакою Командувача об`єднаних сил "Козацький хрест" 1 ступеня (2021р.)

  • За сумлінне виконання службових обов`язків, особисту взірцевість, мужність, та з нагоди Дня бійця територіальної оборони 2021 року нагороджений Подякою Броварського міського голови.

  • В липні 2022 року від Сил Спеціальних Операцій нагороджений нагрудним знаком «Почесною відзнакою командира військової частини А4423».

  • За організацію та проведення занять з тактичної медицини нагороджений Грамотою командиром військової частини А 4327.

  • За сумлінне виконання військового, громадського обов`язку та з нагоди Дня Незалежності України 2022 року нагороджений Подякою Броварського міського голови.

  • За зразкову службу, професіоналізм, вагомий особистий внесок у захист територіальної цілісності і незалежності України та з нагоди відзначення Дня захисників та захисниць України в 2022 році нагороджений ЗНАКОМ ПОШАНИ Броварської районної ради ІІІ ступеня.

  • Нагороджений нагрудним знаком «ЗА МУЖНІСТЬ» Броварською районною військовою адміністрацією в жовтні 2022 року.

Дивитись всi


З 2004 року член асоціації з оцінки якості життя хворих при MAPI RESEARCHINSTITUTE, LYON, FRANCE.

З 2004 року по кінець 2007 року - виконавчий директор приватного підприємства «ЗАННА», лікар-нейрохірург, керівник відділу медико-соціальної реабілітації.

З середини 2008 року по жовтень 2008 року – key account manager CE відділу фармацевтичної компанії «Шерінг-плау Сентрал ІСТ АГ» (Швейцарія).

В 2008 році - автор книги «Клініко-топографічна характеристика, діагностика гліом лобово-кальозної локалізації та їх хірургічне лікування» - видавництво: Львів ЗУКЦ, 2008, 114 с.

В 2008 році пройшов курси з "Тотального маркетингу" при Київо-Могилянській бізнес школі.

В 2018 році - участь в практичному курсі "Основи мікрохірургічної техніки".

15 липня 2019 року, вперше в Україні була проведена імплантація помпи для інтратекального введення ліків Герою АТО/ООС.

В 2019 заснував науково-інжинірингову платформу Nodus.Maкеrspace для втілення проекту Exoskeleton.Nodus.UA. Клініка Нодус стає офіційним резидентом першого інноваційного парку в Україні UNIT.City.

З 2020 року - член Світової Федерації Нейрореабілітації (World Federation for NeuroRehabilitation, membership number 6682)

В 2020 році – керівник медичного сортувального містечка  від Штабу протидії COVID-19 в м. Бровари.

З 2020 року - спеціальний кореспондент "Апостроф TV".

З 2020 року член The International Society for Prosthetics and Orthotics (membership number 66363213).

В 2021 році став випускником кафедри військової підготовки Національного університету оборони України. Викладав курс тактичної медицини бойовим медикам.

23-29 жовтня 2021 року відзначено за участь та внесок у семінар «Відповідальне лідерство» TE ASPEB INSTITUTE KIYV.

2020-2021 рр.- навчання в Національній академії державного управління при Президентові України за спеціальністю «Публічне управління та адміністрування». 14 грудня 2021 – відмінний захист магістерської - Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Навчально-науковий інститут публічного управління та державної служби, кафедра глобальної та національної безпеки.

Січень 2022 - проект EXOSKELETON інжинірингової платформи NodusMakerSpace і його перший прототип PILGRIM-I для дорослих та дітей, які безповоротно втратили можливість довільно рухатися, представила можливості  української інноваційної Нейрореабілітації на Всесвітній виставці EXPO 2020 Dubai в рамках UA HEALTHCARE: MEDICAL TECHNOLOGIES.

В квітні 2022 року присвоєно звання лікаря-спеціаліста за спеціальністю фізична та реабілітаційна медицина.

З початком повномасштабного вторгнення рф 24 лютого 2022 року є керівником медичного пункту «Nodus», серед діяльності якого було надання медичної допомоги цивільному населенню громади, військовослужбовцям, участь в евакуації населення з наступним наданням допомоги та транспортною госпіталізацією, виїзд в зони артобстрілів з метою надання невідкладної допомоги пораненим під завалами тощо.

Вересень 2022 року – навчання в Global Academy Ottobok (Німеччина) за напрямками: Module “Orthotics” (Ottobock Diploma International O&P Camp), L300 Go Expert (Certificate Academy), C-Brace® 17KO1 Expert (Certificate Global Academy).

АВТОР ПАТЕНТІВ І ВЛАСНИХ МЕТОДИК:

"СПОСІБ РЕАБІЛІТАЦІЇ ХВОРИХ З ФУНКЦІОНАЛЬНИМИ РОЗЛАДАМИ ТА НАСЛІДКАМИ ВОГНИЩЕВОГО УРАЖЕННЯ ЦЕНТРАЛЬНОЇ І ПЕРИФЕРИЧНОЇ НЕРВОВОЇ СИСТЕМИ" та

"СПОСІБ ВИЗНАЧЕННЯ МОЖЛИВИХ РУХОВИХ ПОРУШЕНЬ В КІНЦІВКАХ ПРИ ВИХОДІ З КОМИ ПІСЛЯ ТЯЖКОЇ ЧЕРЕПНО-МОЗКОВОЇ ТРАВМИ".

АВТОР НАУКОВОГО ТВОРУ:

"СИСТЕМА ДИФЕРЕНЦІЙОВАНОЇ ФІЗИЧНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ ПРИ ТРАВМАТИЧНИХ ПОСТКОМАТОЗНИХ СТАНАХ" (Свідоцтво про реєстрацію авторського права на твір №82915. 2018 лист. 16.)


АВТОР ОПУБЛІКОВАНИХ НАУКОВИХ ПРАЦЬ З РІЗНОМАНІТНИХ ПИТАНЬ НЕЙРООНКОЛОГІЇ ТА НЕЙРОРЕАБІЛІТАЦІЇ: 

1. A.Y. Glavatsky, G.V. Khmelnitsky, S.N. Lysenko, A.V. Kulik. Local chemotherapy to patients with malignant brain gliomas. // Fourth Black Sea Neurosurgical congress. Chisinau. Republic of Moldova, 11-14 June, 2003 P. 72-73.

2. Glavatskiy A., Khmelnitskiy G., Kulik A., Zinkevich Ya. Interstitial Chemo-therapy of Glyal Tumor of SupratentorialLocalization [електронний ресурс]//XIV World Congress of Neurological Surgery of the World Federation of Neurosurgical Societies, august 30-september 4, 2009, Boston, Massachusetts USA.-2967.

3. Glavatskiy A., Lysenko S., Kulik A., Khmelnitskiy G. Preventive Maintenance and Diagnostics of Portoperative Intracranial Hematomas at Treatment Patients with Supratentorially Localized Gliomas// 13th World Congress of Neurological Surgery (june 19-24) Marrakesh, 2005.-P.

4. Glavatsky A., Kulik A. Combined treatment of gliomas with lobus fronlis-callus localization //13th Congress of the European Association of Neurosurgical Societies (EANS), Glasgow, UU, September 2-7, 2007^Abstracts – Acta Neurochirurgica: The European journal of Neurosurgery.-Wien – New York: Springer, 2007.-P04.25. – P.CXXXVI.

5.  Главацкий А.Я., Гужовская Н.В., Лысенко С.Н., Кулик А.В. Методы статистического анализа в дифференциальной диагностике степени анаплазии глиомы головного мозга на дооперационном этапе. // Врачебное дело.- 2005. - №8. – С. 53-56

6.  Главацкий А.Я., Лысенко С.Н., Каминский А.А., Кулик А.В. Послеоперационные внутричерепные гематомы при лечении больных с глиомами супратенториальной локализации. Диагностика и профилактика. // Межрегиональная научно-практическая конференция „Новые технологии в лечении опухолей центральной нервной системы” (Новосибирск, 17 сентября 2004 г.). С. 8-9.

7.  Главацкий А.Я., Семенова В.М., Кулик А.В., Бутрим А.И. Клинико-морфологическая оценка эффективности лечения темозоломидом глиом лобно-каллёзной локализации. Варшава.

8.  Главацкий А.Я., Хмельницкий Г.В., Каминский А.А., Лисенко С.Н., Кулик А.В. Использование резервуара Оммауа в нейроонкологии. // ІІІ съезд онко-логов и радиологов стран СНГ (25-28 мая 2004, Минск), Ч.-ІІ, С. 256.

9.  Главацкий О.Я., Олейник Г.М., Кулик А.В. Эффективность противоопухолевого препарата бротеофин у больных со злокачественными опухолями головного мозга // Сборник тезисов XII Российского национального конгресса «Человек и лекарство». – Москва. – 2005. – С.90.

10. Главацький А., Ромоданов С., Хмельницький Г., Кулик А., Бутрим А. Результаты лечения олигодендроглиом лобно-калёзной локализации //Сборник тезисов IV съезда нейрохирургов России. – Москва. – 2006.- С. 159.

11. Главацький О., Хмельницький Г., Лисенко С., Кулик О., Данчук С. Локальна хіміотерапія в комбінованому лікуванні хворих з гліомами лобово-кальозної локалізації // Укр. нейрохірург. журн. – 2006. -- №1. – С.28.

12. Главацький О.Я. Кулик О.В. Ефективність паліативних лікворошунтуючих операцій при комбінованому лікуванні хворих з гліомами лобово-кальозної локалізації.//Одеський медичний журнал.-2008.-№2.-С. 31-34.

13. Главацький О.Я. Кулик О.В. Тактика хірургічного лікування хворих з гліомою лобово-кальозної локалізації залежно від її топографо-анатомічних  варіантів //Український нейрохірургічний журнал - 2008.-№1.-С 23-25.

14. Главацький О.Я., Кулик О.В., Хмельницький Г.В., Лисенко С.М. Комбіно-ване лікування гліом лобово-кальозної локалізації // Ювілейний VIII з’їзд ВУЛТ, присвячений 15-річчю організації/ 1990-2005 рр// м. Івано-Франківськ 21-22 квітня 2005 року: Тез. доп.- К., 2005.- С. 527-528, №824.

15. Главацький О.Я., Лисенко С.М., Кулик О.В. Методи профілактики післяопераційних інтракраніальних гематом при лікуванні хворих з гліомами супратенторіальної локалізації. // (X Конгрес світової федерації українських лікарських товариств. Чернівці-Київ-Чікаго, 26-28 серпня 2004 р.), С. 323.

16. Главацький О.Я., Лисенко С.М., Кулик О.В. Після операційні ускладнення при хірургічному лікуванні хворих з гліомами супратенторіальної локалізації /аналіз структури летальності //Міжнародний неврологічний журнал – 2005.- №3.-Тез. докл. междунар. конф. «Современные вопросы и новые технологии лечения в неврологии и нейрохирургии»/ Одесса, Украина, І 3-14 октября 2005 г./. -. С. 64-65.

17. Главацький О.Я., Лисенко С.М., Кулик О.В., Данчук С.В. ТахоКомб в комплексі хірургічного лікування хворих з пухлинами головного мозку супратенторіальної локалізації // Укр. нейрохірург. журн. – 2006. -- №1. – С.124-127.

18. Главацький О.Я., Лісяний М.І., Кулик О.В. Особливості клітинного та гуморального імунітету у хворих з гліомами лобово-кальозної локалізації в доопераційному періоді//Імунологія та алергологія. – 2006. -- №2. – С. 60.

19. Главацький О.Я., Семенова В.М., Кулик О.В., Бутрім О.І. Вивчення лікувального патоморфозу гліом лобово-кальозної локалізації в комплексі комбінованого лікування темозоломідом на фоні радіотерапії.//ІХ з’їзд ВУЛТ (м. Вінниця, 10-18 травня 2007 р.): Тез.доп.-Укр.мед.вісті.-2007.-Т.7.-№ 1-2: Ювілейний вип.., присвяч.10-річчю відновлення часопису.-С. 187-188.

20. Главацький О.Я., Хмельницький Г.В.,  Лисенко С.М., Кулик О.В. Комбіноване лікування нейроонкологічних хворих із застосуванням інтерстиціальної хіміотерапії. // Науково-практична конференція з міжнародною участю „Онкологія – XXI”. Тези доповідей. Київ, 9-10 жовтня 2003 року. С. 106-107.

21. Главацький О.Я., Шамаєв М.І., Малишева Т.А., Кулик О.В. Виживання та прогностичні фактори при олігодендрогліальних пухлинах лобово-кальозної локалізації //Український медичний альманах.-2008.-№3.-С. 42-45.

22. Гордійчук В.П., Кулик О.В. Імунологічний ракурс розвитку гліом головного мозку //Шпитальна хірургія-№3.-2000.-С. 5-7.

23. Клініко-топографічна характеристика, діагностика гліом лобово-кальозної локалізації та їх хірургічне лікування/ О.Я. Главацький, О.В. Кулик, М.І. Шамаєв.- Львів: ЗУКЦ, 2008.-114 с.

24. Кулик О.В. Главацький О.Я. Хмельницький Г.В. Комбіноване лікування гліом лобово-кальозної локалізації //Матеріали IV з’їзду нейрохірургів України, м. Дніпропетровськ, 27-30 травня. 2008 р. – С. 107.

25. Кулик О.В., Лісяний М.І., Главацький О.Я.,. Зміни імунологічних показників у хворих з лобово-кальозними гліомами //Імунологія та алергологія. – 2007. -- №4. – С. 62-69.

26. Лисяный Н.И., Орлов Ю.А., Кулик А.В., Лисяный А.Н., Потапова А.И. Диагностика вирус-ассоциированных опухолей головного мозга // Український нейрохірургічний журнал - 2008.-№1.-С 27-31.

27. Маркова О.В., Главацкий А.Я., Кулик А.В. Результаты комбинированного лечения больных с глиомами головного мозга с применением противоопухо-левой аутовакцины // Специфічна імунотерапія в онкології: матеріали наук.-практ. конф. «Актуальні питання специфічної імунотерапії хворих на злоякісні новоутворення», м. Умань., 2007 р. / за ред.. Ю.Я. Гріневича – К.: Здоров’я, 2008. – С. 153-159.

28. Маркова О.В., Главацкий А.Я., Кулик А.В., Мазур О.В. Иммунокорригирующее действие аутовакцины из опухолевой ткани у больных с глиомами головного мозга. // Материалы российской конференции «Комбинированное лечение опухолей головного мозга», 17-19 мая 2004 г. --  Екатеринбург. – С.68-70.

29. Ромоданов С.А., Главацький О.Я., Хмельницький Г.В., Кулик О.В. Комбіноване лікування хворих з олігодендрогліомами лобово-кальозної локалізації. //Збірник тезисів VII міжнародної конференції молодих онкологів «Сучасні проблеми  експериментальної і клінічної онкології». – Київ.- 2006.- С.71.

30. Шамаєв М.І., Главацький О.Я., Малишева Т.А., Хмельницький Г.В., Кулик О.В., Бутрим О.І. Гістобіологічні та клінічні особливості олігодендрогліом. // Матеріали ІІІ з‘їзду нейрохірургів України. Алушта, Крим, 23-25 вересня 2003 року./.-К., 2003.- С.131-132.

31. Кулик О. В., А. І. Третьякова. Оцінка інформативності нейрофізіологічних методів діагностики стану сенсомоторної системи хворих у підгострому періоді тяжкої черепно-мозкової травми. // Український нейрохірургічний журнал. - 2016. - № 1. - С. 67-72.

32.О. В. Кулик, В. Г. Ушаков, Р. М. Підгаєцький, О. В. Борзих, С. Ю. Крисько, А. О. Мумлєв. Усунення рецидивів постнекротичного дефекту шкіри над титановим імплантом в лівій лобово-скронево-тім’яній ділянці голови комбінованим методом тканинної експансії в ході нейрореабілітації пацієнтки з синдромом тривалого посткоматозного розладу свідомості.// Український нейрохірургічний журнал. - 2017. - № 4. - С. 67-77.

33. Kulyk O.V, Zukow W. Use of psychocorrectional techniques for restoring mental activity in patients after severe traumatic brain injury at the stage of confusion syndromes. Journal of Education, Health and Sport. 2017;7(9):672-691.

34. Kulyk O.V, Zukow W. The use of ergotherapeutic techniques in the rehabilitation after severe traumatic brain injury at the stage of confusion syndromes. Journal of Education, Health and Sport. 2018;8(2):380-400. 

35. Кулик О.В. Особливості відновлення психічної діяльності у пацієнтів після тяжкої черепно-мозкової травми на стадії синдромів сплутаної свідомості. Актуальні проблеми транспортної медицини. 2018; 4(54):32-42А.

36. Кулик О.В. Прогностичний індекс відновлення свідомості. Вісник наукових досліджень. 2018;3(92):80-88.

37. Кулик О.В. Кінезіологічні показники діагностики та критерії відновлення фізичної повноцінності в динаміці відновлення свідомості після тяжкої черепно-мозкової травми у пацієнтів з неусвідомленою руховою активністю. Здобутки клінічної і експериментальної медицини. 2018;4(36):94-108.

38. Кулик О.В. Ключові особливості анамнезу хворих з посттравматичними пост коматозними тривалими розладами свідомості. Вісник наукових досліджень. 2018;4(93):135-140.

39. Kulyk O.V. Nonlinear Analysis of Quantitative EEGs in Patients with Syndromes of Post-Coma Disorders of Consciousness after Severe Traumatic Brain Injury. Neurophysiology. 2018;50(6): 456-465.

40. Кулик О.В. Ефективність кінезотерапії в реабілітації пацієнтів з усвідомленою руховою активністю після тяжкої черепно-мозкової травми. Клінічна та експериментальна патологія. 2019;18(1):65-73.

41. Кулик О.В. Клініко-неврологічні особливості пацієнтів у вегетативному статусі після тяжкої черепно-мозкової травми під час відновного лікування та реабілітації. Міжнародний неврологічний журнал. 2019;1(103):102-109.

42. Кулик О.В. Використання моментного методу Каплан-майера для оцінки результатів проведених реабілітації та відновного лікування у пацієнтів з посткоматозними тривалими розладами свідомості після тяжкої черепно-мозкової травми. Актуальні проблеми клінічної та профілактичної медицини. 2018;2(4):85-96.

43. Кулик А.В, Майданник Е.Ф. Процесс восстановления сознания у пациентов с нарушениями когнитивной и психоэмоциональной сфер после тяжелой черепно-мозговой травмы. Методы психоневрологической коррекции в нейрореабилитационном маршруте. Неврология и нейрохирургия. Восточная Европа. 2018;8(4):572-581.

44. Кулик О.В. Характеристика даних нейровізуалізаційних досліджень у пацієнтів із посттравматичними розладами свідомості. Міжнародний медичний журнал. 2018;3(95):50-55.

45. Кулик О.В. Патофізіологічні аспекти гострої черепно-мозкової травми як підґрунтя для визначення можливостей відновлення функцій мозку. Міжнародний медичний журнал. 2017;3(91):74-77.

46. Кулик О.В., Ушаков В.Г., Підгаєцький Р.М., Борзих О.В., Крисько С.Ю., Мумлєв А.О. Усунення рецидивів постнекротичного дефекту шкіри над титановим імплантом в лівій лобно-скронево-тім`яній ділянці голови комбінованим методом тканинної експансії в ході нейрореабілітації пацієнтки із синдромом тривалого посткоматозного розладу свідомості. Український нейрохірургічний журнал. 2017;4:67-77.

47. Кулик О.В., Третьякова А.І. Оцінка інформативності нейрофізіологічних методів діагностики стану сенсомоторної системи хворих у підгострому періоді тяжкої черепно-мозкової травми. Український нейрохірургічний журнал. 2016;1(73):67-72.

48. Кулик О.В. Кількісні лінійні ЕЕГ-властивості біоелектричної активності головного мозку у хворих із синдромами посткоматозного порушення свідомості після тяжкої черепно-мозкової травми. Міжнародний неврологічний журнал. 2018;6(100):44-63.

49. Кулик О.В. Прикладна інформативність рутинної електроенцефалографії в динаміці відновлення свідомості в посткоматозному періоді тяжкої черепно-мозкової травми. Український вісник психоневрології. 2018; 26, 4(97): 23-27.

50. Кулик О.В. Особливості кореляції даних нейровізуалізаційних досліджень у хворих з посттравматичними розладами свідомості та стадіями її відновлення. Медицина неотложных состояний. 2018;7(94):84-89.

51. Кулик О.В, Майданник О.Ф. Ефективність методів психоневрологічної корекції у пацієнтів з порушеннями когнітивної та психоемоційної сфер на тлі тяжкої черепно-мозкової травми у процесі відновлення свідомості. Психіатрія, неврологія та медична психологія. 2018;2(10):18-23.

52. Кулик А.В. Посттравматические расстройства сознания: нейровизуализационные исследования в процессе восстановления. Український нейрохірургічний журнал. 2019;25(1):56-62.

53. Kulyk A.V. The system of differentiated medical neurorehabilitation in the traumatic post-coma conditions of long-term disorders of consciousness. Acta Neuropsychologica. 2019;17(1): 9-24.

54. Кулик О.В. Динаміка клініко-неврологічних показників у хворих із посткоматозними порушеннями свідомості при тяжкій черепно-мозковій травмі. Міжнародний медичний журнал. 2018;4(96):59-65.

55. Кулик О.В., Майоров О.Ю. Інформативні показники нелінійного аналізу ЕЕГ у хворих з синдромами посткоматозного порушення свідомості після тяжкої черепно-мозкової травми в динаміці її відновлення. Клінічна інформатика і Телемедицина. 2018; Т.13 (14): 52-68.

56. Olexandr Kulyk. Methods of counteracting the spread of COVID-19 – a case study of the temporary medical camp in Brovary, Ukraine. Touchendocrinology. July 2020. https://www.touchendocrinology.com/insight/methods-of-counteracting-the-spread-of-covid-19-a-case-study-of-the-temporary-medical-camp-in-brovary-ukraine/

57. Olexandr Kulyk. Methods of counteracting the spread of COVID-19 – a case study of the temporary medical camp in Brovary, Ukraine. Touchoncology. July 2020. https://touchoncology.com/insight/methods-of-counteracting-the-spread-of-covid-19-a-case-study-of-the-temporary-medical-camp-in-brovary-ukraine/

58. Olexandr Kulyk. Methods of counteracting the spread of COVID-19 – a case study of the temporary medical camp in Brovary, Ukraine. Touchophthalmology. July 2020. https://www.touchophthalmology.com/insight/methods-of-counteracting-the-spread-of-covid-19-a-case-study-of-the-temporary-medical-camp-in-brovary-ukraine/

59. Olexandr Kulyk. Methods of counteracting the spread of COVID-19 – a case study of the temporary medical camp in Brovary, Ukraine. Touchneurology. July 2020. https://touchneurology.com/insight/methods-of-counteracting-the-spread-of-covid-19-a-case-study-of-the-temporary-medical-camp-in-brovary-ukraine/

60. Olexandr Kulyk. Methods of counteracting the spread of COVID-19 – a case study of the temporary medical camp in Brovary, Ukraine. Touchcardio. July 2020. https://www.touchcardio.com/insight/methods-of-counteracting-the-spread-of-covid-19-a-case-study-of-the-temporary-medical-camp-in-brovary-ukraine/

61. Olexandr Kulyk. Methods of counteracting the spread of COVID-19 – a case study of the temporary medical camp in Brovary, Ukraine. Touchrespiratory. July 2020. https://www.touchrespiratory.com/insight/methods-of-counteracting-the-spread-of-covid-19-a-case-study-of-the-temporary-medical-camp-in-brovary-ukraine/

62. Oleksandr Kulyk. Prognostic index of consciousness recoveryin patients with long-term disorders after severe traumatic brain injury. International Webinar on Neurology & Therapeutics (IWNT), March 08-09,2021. p.66.

ТЕЗИ

ХАРКІВ 2015 - Клініко-нейрофізіологічні показники в прогнозуванні динаміки перебігу у хворих з тривалими розладами свідомості в підгострому періоді тяжкої черепно-мозкової травми. / 1.Кулик О.В., 2. Третьякова А.І.// 1. ТОВ Науково-практичний центр нейрореабілітації «Нодус»,  Бровари, 2. Відділення функціональної діагностики ДУ «Інститут нейрохірургії ім. акад. А.П. Ромоданова НАМН України», Київ.

КИЇВ 2015 - Використання нейрофізіологічних методів діагностики в підгострому періоді тяжкої черепно-мозкової травми./ 1.Кулик О.В., 2. Третьякова А.І.// 1. ТОВ Науково-практичний центр нейрореабілітації «Нодус»,  Бровари, 2. Відділення функціональної діагностики ДУ «Інститут нейрохірургії ім. акад. А.П. Ромоданова НАМН України», Київ.

ПИТЕР 2015 - Нейрофизиологические возможности оценки тяжести состояния пациентов в подостром периоде тяжелой черепно-мозговой травмы./1.Чеботарева Л.Л., 1.Третьякова А.И., 2.Кулик А.В.//1.Отделение функциональной диагностики ГУ«Институт нейрохирургии им. акад. А.П. Ромоданова НАМН Украины», Киев, Украина; 2. ООО «Научно-практический центр нейрореабилитации «Нодус», Бровары, Украина

КИЇВ 2017 - Нейрореабілітація тяжкопоранених бійців АТО – приклад державно-приватного партнерства, або «чому вдома і стіни лікують.  Кулик. О.В. В: Тези доповідей VI з’їзду нейрохірургів України; 2017 черв. 14-16; Харків. Київ; 2017, с.187

ОДЕСА 2018 - Можливості використання NEURAC-тестування для оцінки розладів моторного контролю та дефіциту в біомеханічних ланцюгах у пацієнтів після тяжкої черепно-мозкової травми. Кулик О.В. В: Матеріали XVI Міжнародної науково-практичної конференції «Сучасні технології реабілітації в різних моделях організації охорони здоров’я»; 2018 трав. 25-27; Одеса. Одеса; 2018. с. 63-64.

ТЕРНОПІЛЬ-КРЕМЕНЕЦЬ 2019 - Оптимізація організації ранніх реабілітаційних заходів у пацієнтів після перенесеної тяжкої черепно-мозкової травми. В: Збірник Всеукраїнської науково-практичної конференції з міжнародною участю «Екстрена медична допомога в надзвичайних ситуаціях». IV Міжнародний зимовий чемпіонат бригад екстреної медичної допомоги «Кременецьке медичне ралі – 2019»; 2019 лют. 20-24; Тернопіль – Кременець; 2019. с. 47.

КИЇВ 2023 - Міждисциплінарний підхід в діагностиці функціональних та органічних змін головного мозку у пацієнтів зі стрес-індукованими розладами внаслідок військового досвіду з метою створення персоніфікованих програм реабілітації, психотерапії, психофармакотерапії. Майданник О.Ф., Кулик О.В. Науково-практичний центр нейрореабілітації «Нодус», Бровари. В: Тези доповідей Науково-практичної та освітньої конференції нейрохірургів України “Невідкладна нейрохірургія”, присвячена 100-річному ювілею проф. Г.П. Педаченка. 31 травня - 01 червня 2023 року. Київ. с. 67.  

УЧАСНИК ПРЕСТИЖНИХ МІЖНАРОДНИХ ТА ВСЕУКРАЇНСЬКИХ КОНФЕРЕНЦІЙ, З’ЇЗДІВ І КОНГРЕСІВ:

Науково-практична та освітня конференція нейрохірургів України “Невідкладна нейрохірургія”, присвячена 100-річному ювілею проф. Г.П. Педаченка. 31 травня - 01 червня 2023 року. Доповідь. м. Київ, Україна.

International Webinar on Neurology & Therapeutics (IWNT), March 08-09,2021. Prognostic index of consciousness recoveryin patients with long-term disorders after severe traumatic brain injury.

VIII Міжнародному медичному конгресі "Впровадження сучасних досягнень медичної науки у практику охорони здоров`я України". Х Ювілейний міжнародний медичний форум. Доповідь на науково-практичній конференції "Нейрореабілітація і нейропластичність" - "Кінезіологічні показники діагностики та інформативні кінезіологічні критерії ефективності нейрореабілітації в динаміці відновлення свідомості після тяжкої ЧМТ у пацієнтів з неусвідомленою руховою активністю". 17 квітня 2019. м. Київ, Україна.


VII Міжнародний медичний конгрес "Впровадження сучасних досягнень медичної науки у практику охорони здоров`я України". Доповідь на науково-практичній конференції "Сучасні технології реабілітаційної медицини". 25-27 квітня 2018, м. Київ, Україна.

7-th European teaching course of neurorehabilitation. RoNeuro Brain Days, June 30-July 2, 2017, Eforie Nord, Romania.

Международная научно-практическая конференция по нейрореабилитации в нейрохирургии 13-15 сентября 2012, г. Казань Россия.

Міжнародний медичний конгрес: впровадження сучасних досягнень медичної науки в практику охорони здоров’я, 25-27 вересня 2012, м. Київ, Україна.

Науково-практична конференція «Досягнення нейрохірургії останнього десятиріччя». 26-27 вересня 2012, м. Київ, Україна.

VII Міжнародна конференція молодих онкологів. 2-3 лютого 2006, м. Київ, Україна.

XI З'їзд онкологів України. 29 травня - 2 червня 2006 м. Судак, АР Крим, Україна.

IV Конгрес Української Асоціації терапевтичної радіології та радіаційної онкології, 27-29 вересня 2005, м. Алушта, АР Крим, Україна. 

II Съезд онкологов и радиологов СНГ. 25-28 мая 2004 г. Минск, Беларусь.

Донині в Нодусі діє Благодійний проект реабілітаційного лікування поранених в зоні АТО військовослужбовців та добровольців
Постковідна
нейропсихологічна реабілітація
УВАГА!
Відвідувачам та пацієнтам!